Autor Wtek: CoP Complete  (Przeczytany 231 razy)

0 uytkownikw i 1 Go przeglda ten wtek.

Offline cichy

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomoci: 1102
 • Reputacja: 1218
  • Zobacz profil
Odp: CoP Complete
« Odpowied #2 dnia: Stycze 23, 2013, 02:14:43 pm »
Świetnie dopracowana modyfikacja - polecaM dla Tych, którzy nie grali w czystą "CoP" - dzięki temu dodatkowi dobrze wspominam moje początki z grą.

Offline Papaczos

 • Ojciec Założyciel
 • *****
 • Wiadomoci: 113
 • Reputacja: 455
  • Zobacz profil
CoP Complete
« Odpowied #1 dnia: Stycze 23, 2013, 12:05:44 pm »
Call of Pripyat Complete

PLATFORMA:       "Zew Prypeci" patch 1.6.02
JĘZYK:                  Angielski/Polski
DATA PREMIERY: 2011Autor: Pavel Dolgov
Data wydania : 01.04.2011
Wersja gry : testowany na angielskiej STEAM (Patch 1.6.02)

Website: http://artistpavel.b...t-complete.html
Download: http://www.moddb.com...exe-recommended

Jeden z pierwszych modów, które zainstalowałem do mojej ulubionej gry.
Call of Pripyat Complete jest trzecim elementem w całej serii modów, które są zestawem modyfikacji tworzonych przez profesjonalnych artystów, służącym poprawie jakości całej serii gier S.T.A.L.K.E.R.
W modach serii "Complete" położono nacisk na poprawę oryginalnej grafiki, dźwięku i atmosfery każdej z trzech gier, przy zachowaniu podstawowych elementów każdej z nich.
Mod bazuje na sukcesie moda Stalker Complete 2009, który to mod został pobrany przez co piątą osobę grającą w STALKER Shadow of Chernobyl. Ten element serii "Complete" jest skumulowanym uwieńczeniem serii, w której chodzi o osiągnięcie estetycznej aktualizacji gry bez wprowadzania zbędnych lub redefiniujących założenia gry funkcji.


Format i Instalacja moda : Automatyczny (EXE) Installer (rekomendowany) - kompatybilny z WinXP, Vista i Windows 7 (32 i 64 bity). Działa z wersją STEAM.
Instalator wykonuje automatycznie wszystkie czynności, które musielibyśmy wykonać przy instalacji ręcznej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wersja Moda 1.0.2

Ważne: zapisane stany gry z moda w wersji 1.0 są kompatybilne jedynie z wersją 1.02 ADVANCED (patrz niżej)

Wersja moda 1.02 daje Wam do wyboru 2 opcje instalacyjne:

Normalna - dobrze zbalansowana kombinacja ulepszeń graficznych, które mieszczą się w wymaganiach systemowych podstawowej wersji gry. Jest zalecana dla większości maszyn, aby zapewnić bezproblemowe działanie gry, szczególnie polecana dla osób używających Windows w wersji 32 bit, laptopów, lub sprzętu ze "średniej półki".

Zaawansowana - oferująca znacznie większą różnorodność warunków pogodowych i wyglądu NPC, wersja ta jest stworzona do korzystania w pełni z mocy systemów 64-bitowych z 4GB RAM (lub więcej) i z co najmniej 1GB pamięci na karcie grafiki. Wybierz tę wersję, jeśli posiadasz sprzęt z górnej półki i nie straszny Ci jest nagły wzrost wymagań systemowych gry.

W każdej chwili możecie zmienić wersję (Normalna - Zaawansowana) moda przez odinstalowanie poprzedniej i zainstalowanie nowej wersji moda.
Ale uwaga! Zapisane stany gry z wersji NORMALNEJ będą kompatybilne z wersją ZAAWANSOWANĄ, ale zapisane stany gry z wersji ZAAWANSOWANEJ nie będą zgodne z wersją NORMALNĄ.

A co mniej więcej w modzie, to poniżej. Oczywiście jest to kontynuacja słynnych modów COMPLETE, które już wyszły dla ShOC i CS.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Call of Pripyat Complete jest trzecim elementem w całej serii modów, która są zestawem modyfikacji tworzonych przez profesjonalnych artystów, służącym poprawie jakości całej serii gier S.T.A.L.K.E.R.  W modach serii "Complete" położono nacisk na poprawę oryginalnej grafiki, dźwięku i atmosfery każdej z 3 gier, przy zachowaniu podstawowych elementów każdej z nich.

Mod bazuje na sukcesie moda Stalker Complete 2009, który to mod został pobrany przez co piątą osobę grającą w STALKER Shadow of Chernobyl. Ten element serii "Complete" jest skumulowanym uwieńczeniem serii, w której chodzi o osiągnięcie estetycznej aktualizacji gry bez wprowadzania zbędnych lub redefiniujących założenia gry funkcji.

Zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom zarówno nowych graczy, jak i weteranów serii, Call of Pripyat "Complete" uwalnia pełny potencjał ostatniego rozdziału najbardziej klimatycznej części gry serii STALKER,  jak i całej serii modów "Complete".

System pogodowy w tym modzie składa się z dwóch głównych części: z klasycznej Kompletnej Pogody, która wprowadziła tę serię na łamy magazynów o grach komputerowych oraz z popularnego AtmosFear, spotykającego się z powszechnym aplauzem potężnego udoskonalenie systemu pogodowego Zewu Prypeci, autorstwa Cromm Cruac'a. Zamieszczenie niewiarygodnej różnorodności warunków pogodowych i krajobrazów różnych dla różnych obszarów gry, spowodowało mnóstwo graficznych ulepszeń:

- tekstury dalszego planu i zwiększony zasięg widzenia GG powodują, że znajdujemy się w środku wielkiego, otwartego swiata, a nie w "zamkniętej" mapie
- 11 dynamicznych cykli pogodowych (w podstawce były tylko 4) z indywidualnym prawdopodobieństwem wystąpienia każdego z nich w zależności od lokalizacji
- nowe, fotorealistyczne tekstury nieba (26 pochodzi z Complete Weather a 123 pochodzą z AtmosFear)
- autentyczna sceneria pochodząca z oryginalnych fotografii rosyjskiego miasta przemysłowego Miednogorsk, które w grze ma przedstawiać Prypeć taką, jaką kiedyś była
- w grze, w okolicach Jupitera i Prypeci na horyzoncie widoczna jest teraz elektrownia w Czernobylu, radar w Limańsku, a także anteny Mózgozwęglacza
- mapa konstelacji na nocnym niebie (w wysokiej rozdzielczości) oraz pełnia księżyca
- dynamiczna głębia ostrości zmieniająca się w zależności od warunków pogodowych
- dramatyczna sekwencja emisji z moda AtmosFear

Dodatkowo, mod zawiera Absolute Nature i Absolute Structure Paki od Crom Cruac. Absolute Nature to zestaw paczek tekstur do Zewu Prypeci. Celem ich stworzenia było podniesienie jakości tekstur i ich wyostrzenie. Tekstury zostały wyedytowane na poziomie MIP map. Oznacza to, że każda MIP mapa w każdej z tekstur została stopniowo wyostrzona w zależności od odległości w jakiej jest wyświetlana. Podwyższyło to ogólną ostrość obrazu.  Absolute Strukcures natomiast, zawiera poprawione tekstury obiektów stworzonych przez człowieka jak budynki, konstrukcje czy pojazdy (cytowane za ich autorem - dop. Papaczos)

Ale to nie wszystko. Paweł dokonał wielu poprawek w funkcjonowaniu A.I.

-Dobór Broni: NPC są teraz w stanie wybrać najlepszą w danej sytuacji broń, bazując na ilości pozostałej im do dyspozycji amunicji i odległości od celu
-Używanie Ulepszeń: NPC potrafią teraz zamontować tłumiki, lunetki, czy granatniki oraz użyć ich w sprzyjających temu okolicznościach
-Dozbrajanie Sojuszników: możemy teraz wyekwipować naszych "aliantów" w wybrane przez nas bronie, albo przez upuszczenie ich na ziemię, albo ich odsprzedanie. Aby mieć pewność, że NPC będą tej broni używali, najlepiej upuścić na ziemię obok broni trochę amunicji do niej. Kiedy NPC ją podniosą, będzie ona stanowić nieskończone źródło amunicji do danej broni u danej osoby   
-Ostrzał przez Siły Własne:  NPC unikają teraz ostrzału przez "swoich", a nawet potrafią wstrzymać ogień i zmienić pozycję, jeśli jednostki przyjacielskie znajdą się na linii ognia
-Walka w Zwarciu: NPC używają teraz kolb karabinów i noży do walki wręcz, jeżeli przeciwnicy podejdą wystarczająco blisko
-Samoleczenie: NPC potrafią się opatrzyć używając apteczek kiedy są ciężko ranni i bandaży, aby zatamować krwawienie
-Przeładowywanie: NPC potrafią teraz przeładować swoją broń, jeśli zajdzie taka potrzeba
-Skradanie: dźwięk kroków GG, użycie noża, broni z tłumikiem oraz odgłos upadającego ciała, nie zaalarmują pobliskich wrogich NPC, chyba, że "widzą" daną sytuację

CALL OF PRYPIAT COMPLETE zawiera ponadto mnóstwo fiksów usuwających bugi (między innymi wspaniały fiks dla trudno dostępnych schowków), do tego poprawione tłumaczenie na angielski, nowe dźwięki dla wszystkich lokacji (różne dla dnia i nocy), zmienioną muzykę, dodany śpiwór, możliwość grabienia pieniędzy ze zwłok i wiele, wiele innych, smakowitych zmian :)

Mod dobry, ale dużo lepsze efekty wizualne uzyskamy instalując Absolute Natures Pack, Absolue Structures Pack oraz Atmosfear od naszego rodaka Cromm Cruac (będą opisane w tym samym dziale poniżej)


When you look long into an abyss,
the abyss also looks into you...