Autor Wtek: Ski Challenge 2013  (Przeczytany 117 razy)

0 uytkownikw i 1 Go przeglda ten wtek.

Offline Papaczos

  • Ojciec Założyciel
  • *****
  • Wiadomoci: 113
  • Reputacja: 455
    • Zobacz profil
Ski Challenge 2013
« Odpowied #1 dnia: Stycze 31, 2013, 10:26:50 am »
Ski Challenge 2013 to rewelacyjny, darmowy symulator jazdy na nartach stanowiący kolejną już odsłonę zawodów z całej serii wydawanej systematycznie przez Greentube od 2004 roku. Dodatkowej atrakcji grze nadaje połączenie wirtualnych zmagań z rzeczywistym kalendarzem Pucharu Świata, a trasy zjazdowe są odzwierciedleniem tych prawdziwych (do takiego stopnia, że ogladając potem zawody w telewizji, podczas zjazdu wiemy dokładnie, gdzie w danym momencie znajduje się zawodnik i jaki trudny moment trasy jego, czy ją za chwilę czeka). Trasy w grze zależą od tego, gdzie w gdzie w danym roku odbywają się zawody. W tym roku są to trasy w  Gröden, Bormio, Wengen, Kitzbühel oraz Schladming.Przed rozpoczęciem właściwych zawodów, podobnie zresztą jak w poprzednich wersjach, należy uprzednio zaliczyć tryb kwalifikacji (ale nie bójmy się, "osobnik" którego mamy pokonać aby się zakwalifikować jedzie jak ostatnia oferma i najczęściej przybywa na metę około półtorej minuty po najlepszym zawodniku) . Po wstępnej konfiguracji polegającej na ustaleniu płci zawodnika, koloru kombinezonu czy chociażby warunków atmosferycznych w jakich przyjdzie zmagać się nam na stoku, możemy ostatecznie stanąć na linii startu. Tu dobierzemy sobie rodzaj nart - zielone "beginner" czyli dla początkujących, niebieskie "normal" czyli standardowe, czerwone "extreme" czyli ekstremalne oraz żółte "custom" z konfiguracją do ustawienie przez nas samych. Wszystkie narty charakteryzują się 3 cechami: "carve" (kantowanie na śniegu, czyli zdolność do ciaśniejszych zakrętów), "grip" (trzymanie się śniegu, mniejsze oderwania i utraty prędkości na muldach) oraz "speed" (szybkość). Wszystkie parametry możemy sobie modyfikować przed startem. W opcji "kwalifikacje" ścigamy się z "duchem" zawodnika (to inny, żywy gracz), który jest tuż przed nami, a tabela na końcu zjazdu pokazuje, które miejsce na świecie zajmujemy i ile procent zawodników ja świecie jest od nas gorszych!

Kontrola jazdy odbywa się przy pomocy klawiszy kursorów, tak więc nie powinna przysporzyć większych problemów nawet początkującym gaczom.Sama gra jest super zrobiona zarówno pod względem audiowizualnym jak i pod kątem fizyki zjazdu. Ponadto odgłosy śniegu pod nartami, aplauz kibiców, powtórki niczym z transmisji telewizyjnej, to wszystko niewątpliwie wpływa na wysoki realizm gry przez co możemy poczuć się jak na prawdziwej imprezie sportowej ;).

Gra jest na rynku od 2004 a ja gram w nią każdej zimy od od 2006 roku. Gra zazwyczaj wychodzi tuż przed Bożym Narodzeniem, ale uwaga, "odsłonięty" jest tylko jeden tor, a pozostałe 3 lub 4 odsłaniane są w mniej więcej 10 dniowych odstępach.

Naprawdę polecam!

Link do ściągnięcia:

http://www.skichallenge.at/en/download/

A tak to wygląda: http://www.youtube.com/watch?v=f9_Ua_if58M

I jeszcze jedna uwaga dotycząca wymagań sprzętowych - u wszystkich, u których Zew Prypeci chodzi bez problemu w wersji czystej (bez modów), ta gra będzie śmigać ze świstem :)
« Ostatnia zmiana: Stycze 31, 2013, 10:46:57 am wysana przez Papaczos »


When you look long into an abyss,
the abyss also looks into you...