Autor Wtek: S.T.A.L.K.E.R. PBF  (Przeczytany 156 razy)

0 uytkownikw i 1 Go przeglda ten wtek.

Maciex

  • Go
S.T.A.L.K.E.R. PBF
« Odpowied #1 dnia: Marzec 13, 2015, 12:00:41 pm »

Post apokaliptyczna gra tekstowa w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a
Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony! ~Arkadij i Borys Strugaccy, "Piknik na skraju drogi"

Pierwszy Incydent - 26.04.1986
O godzinie 1:23 nad ranem w sobotę, 26 kwietnia, zaplanowany wcześniej test czwartego reaktora w Elektrowni Jądrowej im. W.I. Lenina doprowadził do stopienia rdzenia reaktora, na skutek czego znaczny obszar uległ skażeniu, a chmura opadów promieniotwórczych przepłynęła nad Ukrainą, Białorusią, Rosją, a także niektórymi rejonami Europy Wschodniej i Zachodniej, Skandynawią, Wielką Brytanią, docierając aż do wschodnich granic Stanów Zjednoczonych. Był to najstraszliwszy wypadek w historii badań nad energią nuklearną, a jego następstwa społeczne, polityczne oraz finansowe przeszły wszelkie wyobrażenie.

Drugi Incydent - 13.04.2006
Drugi incydent był prawdopodobnie jeszcze większym zaskoczeniem niż pierwszy. Żaden ze światowej sławy naukowców, którzy uczestniczyli w oczyszczeniu Czarnobyla, nie śmiałby nawet przypuszczać, że wewnątrz potężnego betonowego sarkofagu, w którym ujarzmiono czwarty reaktor, może dojść do choćby najdrobniejszych problemów. Przypuszczenia nie miały jednak wiele wspólnego z rzeczywistością, a wybuch, który zakłócił ciszę poranka, pokazał tylko, jak płytko pogrzebano strach przed Czarnobylem. Trudno było dostrzec bezpośrednie efekty eksplozji, a jeszcze trudniej je zrozumieć, ale po kilku latach Zona wokół Czarnobyla zaczęła przyciągać grupę ludzi przekonanych, że ta spustoszona ziemia kryje w sobie bogactwo. Tę zbieraninę zaczęto określać mianem stalkerów.

Rok 2012
Radioaktywne połacie Zony skrywają zagrożenia nieznane światu zewnętrznemu. Tam, gdzie mutacja stała się szarą codziennością, kto ma decydować o tym, co normalne? Tam, gdzie nauka uległa wypaczeniu, kto ustala, co jest prawdą? Przetrwanie to podstawowy cel każdego z mieszkańców tej zbezczeszczonej krainy, lecz to, co jest miarą tego przetrwania, zależy już od danego mężczyzny, danej kobiety, danego stworzenia. Jaki jest twój cel stalkerze? To nieważne... uważaj na siebie.
___________________________________________________________________________________________

Forum opiera się o uniwersum wykreowane w serii S.T.A.L.K.E.R. (zwłaszcza Cieniu Czarnobyla). Akcja rozgrywki dzieje się w roku 2012, na terenach Czarnobylskiej Strefy Wykluczonej, powszechnie zwanej Zoną. Gracze wcielają się w stalkerów - ludzi, którzy mimo zakazów przekroczyli wojskowy kordon w poszukiwaniu artefaktów. Są to twory obdarzone niezwykłymi właściwościami, które mają wielką wartość dla naukowców w placówkach badawczych na "Wielkiej Ziemi". Zona jednak nie daje łatwo wyrwać sobie swoich skarbów. Stalkerzy codziennie muszą zmagać się z wysokim promieniowaniem, zabójczymi mutantami, a także przeczącymi fizyce anomaliami które, pomimo swoich morderczych właściwości, są także jedynym źródłem artefaktów.
Do dyspozycji graczy oddano większość lokacji znanej z pierwszej części, które udostępniane będą w miarę postępów w rozgrywce.

http://stalkerpbf.cba.pl/